Budujemy przedszkole w Dursztynie!

Dursztyn to niewielka wieś, przepięknie położona na Polskim Spiszu, jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszych gór. Jednak nie jest to jego jedyne bogactwo – na każdym rogu otaczają nas tuziny dziecięcych uśmiechów, spojrzeń pełnych marzeń i nadziei oraz otwartych i pełnych ufności serc.

Nasze Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zgodnie z kontynuowaną od lat tradycją Pani ze Skałki chce zapewnić tym najmłodszym członkom okolicznych rodzin wsparcie, opiekę i równy start w przyszłość. Każdego dnia katechizujemy i prowadzimy dla dzieci małą ochronkę, w której obecnie przebywa 22 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności pragniemy wybudować pierwsze przedszkole, które mogłoby być nowoczesną placówką wychowawczo-opiekuńczą prowadzaną zgodnie z dzisiejszymi wysokimi standardami oświaty i tym samym dającą szansę wszystkim naszym wychowankom na lepszy start w życie.

Praca opiekuńczo-wychowawcza opiera się głównie na wartościach chrześcijańskich, wśród których najważniejsze są prawda i zaufanie, cierpliwość i tolerancja oraz bezinteresowność i czystość intencji. Wszystkie te wartości przekazujemy naszym dzieciom i chcemy dać im jeszcze więcej. Dlatego zachęcamy do wsparcia budowy naszego pierwszego przedszkola w Dursztynie poprzez dobrowolne wpłaty na konto Zarządu Generalnego. W miarę rozwijania się projektu, będziemy informować na tej stronie o jego postępach.

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP Dom Generalny
96-516 Szymanów, ul. Szkolna 2,

subkonto specjalnie na potrzeby budowy Przedszkola w Dursztynie

BNP Paribas - 36 1600 1462 1822 1812 4000 0004

Wszystkim ofiarodawcom już dziś dziękujemy.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi Waszą hojność.

Bóg zapłać!

Siostry Niepokalanki - Dursztyn

 

 

Dursztyn historia