» konkurs pt. "Stu Ośmiu Błogosławionych wśród nas" «

12 czerwca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie 108 Błogosławionych Męczenników. Ten dzień zgromadził w kościołach parafialnych i wspólnotach zakonnych czcicieli Męczenników drugiej Wojny Światowej, których 13 .VI. 1999 r. w Warszawie wyniósł do chwały ołtarzy Sługa Boży Jan Paweł II.
W miniony wtorek nastąpiło rozstrzygnięcie organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia konkursu pt. "Stu Ośmiu Błogosławionych wśród nas". Wśród ponad 100 prac nadesłanych przez uczniów gimnazjum i szkół średnich znalazły się także opracowania poświęcone Bł. Siostrze Ewie Noiszewskiej i Bł. Siostrze Marcie Wołowskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. celebrowaną przez Prymasa Polski księdza Kardynała Józefa Glempa.
Jury w składzie prof. Jan Żaryn (przewodniczący), o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap., Marek Jaromski, dr Jacek Kopciński oraz dr Karol Mazur przyznało pierwsze miejsca XL LO im. S. Żeromskiego z Warszawy oraz z Gimnazjum nr 9 z Poznania.
Prace konkursowe uczennic naszych szkół: Zosi Janyst (LO - Wałbrzych), Karoliny Chmieleckiej, Małgosi Pawlik, Oli Regulskiej, Kariny Adamiak, Ani Kordziawy, Mirki Niedochód i Sylwii Ołdakowskiej ( LO - Szymanów) zostały wyróżnione.
Najbliższa sobota - 17 VI (sobota po rocznicy beatyfikacji 108 Męczenników) jest dniem, który już na stałe wpisał się w krajowe obchody uroczystości ku czci Błogosławionych w Licheniu. O godz. 11.00 nastąpi prezentacja sylwetek i przesłania Błogosławionych Sióstr dla zgromadzonych pielgrzymów, zaś o godz. 12.00 w bazylice licheńskiej odbędzie się uroczysta Msza św.
Pragniemy Wszystkich zaprosić do pochylenia się nad życiem i tajemnicą męczeńskiej śmierci naszych Błogosławionych Sióstr, z ufnością, że pomogą nam przyjąć nasze życie, z jego wszystkimi problemami i troskami w duchu miłości Chrystusowej.